Pozycjonowanie

Poznaj cene google Adwords Ads

Autor Edyta Czarnecka
Edyta Czarnecka08.12.20235 min.
Poznaj cene google Adwords Ads

Koszt kampanii AdWords to suma kwot, które płacisz Google za kliknięcia w reklamy (budżet kampanii) oraz wynagrodzenia agencji za prace związane z opracowaniem kampanii i jej bieżącym zarządzaniem.

Budżet kampanii

(od 1 tys. zł / m-c, brak górnego limitu)

Nasi klienci mają dużą dowolność w ustalaniu budżetu. Pomagamy ustalić jego wartość początkową tak, aby pasowała do celów biznesowych i możliwości finansowych. Pracujemy zarówno z klientami, którzy wydają 1000 zł miesięcznie, jak i z firmami, których roczny budżet przekracza milion złotych. Dodatkową zaletą jest to, że klient może zmieniać budżet kiedy tylko zechce, praktycznie z dnia na dzień.

Wynagrodzenie agencji (od 850 zł)

Wynagrodzenie za naszą pracę zazwyczaj wyliczamy jako procent wydawanego przez Ciebie budżetu. W zależności od złożoności kampanii waha się ono od 20% budżetu. W przypadku dużych zleceń możliwa jest negocjacja tych kwot. W przypadku zleceń małych klienci płacą stałą kwotę w wysokości 400 zł miesięcznie.

Wysokość budżetu

Trudno z góry powiedzieć, ile kosztuje kampania AdWords, ponieważ w Google Ads cena zależy od Ciebie. W Artefakt pomagamy określić optymalną wartość budżetu. Zalecana przez naszych specjalistów początkowa wartość będzie zależała od Twoich celów biznesowych.

Wpływ na nią będzie też miała konkurencja, przewidywane koszty kliknięcia lub koszty konwersji, sezonowość… Jeśli masz już zaplanowany budżet na reklamę w Google, przygotujemy propozycję kampanii, która będzie optymalna w tym budżecie.

Jakie są Twoje cele?

 1. Chcę zwiększyć liczbę transakcji w moim sklepie o określoną wartość.
 2. Chcę zwiększyć przychody w moim sklepie o określoną wartość.
 3. Chcę uzyskać określoną liczbę wypełnionych formularzy kontaktowych od potencjalnych klientów.
 4. Chcę uzyskać najwięcej zapytań wydając określoną kwotę.
 5. Chcę poprawić świadomość mojej marki.


Wysokość opłat agencyjnych

Artefakt pobiera określone opłaty za prowadzenie kampanii linków sponsorowanych. Każdy Klient otrzymuje indywidualnego opiekuna konta, z którym może na bieżąco kontaktować się w sprawie prowadzenia kampanii. Stosujemy różne metody rozliczeń dopasowane do różnych potrzeb reklamodawców. Cena prowadzenia kampanii AdWords zależy od wysokości budżetu, celów i rodzaju prowadzonych kampanii. Obsługa kampanii realizowanej wyłącznie w wyszukiwarce będzie nieco tańsza niż zestaw kampanii w wyszukiwarce, sieci reklamowej, YouTube i GMail (więcej na temat kierowania kampanii znajdziesz na stronie Kampanie AdWords).
Koszty kampanii AdWords/Google Ads - przykład
Koszt zarządzania w przypadku linków sponsorowanych w wyszukiwarce, czyli standardowej reklamy Google Ads (AdWords), to 20% budżetu kampanii, ale nie mniej niż 850 zł netto. Przy dodatkowych opcjach kampanii wynagrodzenie jest odpowiednio wyższe.


Naliczanie opłat za linki sponsorowane


Kampanie AdWords są najczęściej rozliczane w modelu CPC (Cost Per Click, inaczej PPC – Pay Per Click). Płacisz za każde kliknięcie w Twoją reklamę w wyszukiwarce Google lub w banner wyświetlony w sieci reklamowej. W przypadku bannerów możliwe jest także płacenie za tysiąc wyświetleń (CPM).
Podobnie jest w przypadku filmów reklamowych w serwisie YouTube, płacisz za ich obejrzenia (CPV – Cost Per View) przy czym płaci się za nie tylko wtedy, gdy widz nie skorzysta z opcji pominięcia reklamy przed upływem 30 sekund albo przed końcem reklamy.

Ostatnią opcją jest możliwość płacenia za konkretne akcje wykonane przez użytkowników na naszej stronie, czyli konwersje. Tę opcję oznacza się skrótem CPA (Cost Per Action).

Reklama w Google Ads - cennik

Koszt kliknięcia bardzo się różni w zależności od branży reklamodawcy. Zdarzało nam się obsługiwać kampanie, w których CPC wynosiło 0,03 zł, a także takie, gdzie za każde kliknięcie trzeba było zapłacić ponad 20 zł. Najwyższe i najniższe koszty obserwujemy w wyszukiwarce, natomiast różnice w kosztach reklam bannerowych w sieci reklamowej są znacznie mniejsze. W niektórych branżach reklama bannerowa jest przez to tańsza niż w wyszukiwarce, w innych zaś istotnie droższa.
Wynagrodzenie za naszą pracę różni się w zależności od pakietu, który wybierzesz oraz budżetu reklamowego. W podstawowym pakiecie STANDARD za kampanię zapłacisz 20% wartości wydanego budżetu, nie mniej niż 850 zł
Koszt kliknięcia w reklamę w wyszukiwarce waha się od 3 groszy do 30 złotych.
Koszt kliknięcia w reklamę bannerową to od 50 groszy do 3 złotych.
Reklama w Internecie - ceny (trendy)
Aukcje reklam prowadzone są w czasie rzeczywistym, dlatego koszty CPC mogą się istotnie różnić w różnych porach roku czy nawet porach dnia. Wydatki na kampanie SEM od lat dynamicznie rosną. Coraz więcej firm chce skorzystać z tej formy reklamy. W 2019 roku wydatki na reklamę online w Polsce przekroczyły wydatki na reklamę telewizyjną. Większa konkurencja powoduje, że przeciętne koszty CPC w systemie Google Ads z roku na rok rosną.


Czy warto wynająć agencję?


Podobnie jak w przypadku zakupu innych mediów, także zakup reklamy internetowej można powierzyć wyspecjalizowanej agencji, jak i prowadzić go samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Wybór agencji, choć wiąże się z dodatkowymi kosztami, pozwala oszczędzić dużo czasu. Skorzystasz z doświadczenia specjalistów, którzy pracują z tym narzędziem od wielu lat. Dzięki temu efekty Twoich kampanii będą lepsze, a Ty unikniesz kosztownych pomyłek.

Co dostanę za swoje pieniądze?

W ramach obsługi kampanii AdWords standardowo:

 1. Ustalamy wspólnie z Tobą cele kampanii i budżety,
 2. Zakładamy konto Google Ads,
 3. Budujemy strukturę kampanii i grup reklam,
 4. Dobieramy słowa kluczowe,
 5. Piszemy reklamy,
 6. Ustawiamy pomiar konwersji (osiągnięcia celu na stronie),
 7. Ustawiamy harmonogramy wyświetlania reklam w czasie,
 8. Na bieżąco optymalizujemy ustawienia kampanii,
 9. Regularnie dostarczamy raporty zawierające m.in. liczbę kliknięć, wydany budżet, liczbę konwersji.

W razie potrzeby pomagamy także w:

 • Instalacji Google Analytics
 • Przygotowaniu bannerów reklamowych
 • Transparentność wydatków


Korzystając z usług agencji, warto zapewnić sobie informację o rzeczywistych wydatkach ponoszonych w systemie AdWords, czyli o wysokości budżetu. Będąc klientem Artefakt, masz pełną jasność co do ceny kampanii Google Ads. Każdy klient otrzymuje dostęp do konta, na którym jest widoczne, jaki budżet jest wydawany na reklamę. W zapisach umowy jasno określamy, jakie wynagrodzenie przysługuje za prowadzenie kampanii. Przy nietypowych projektach i dużych kampaniach Google AdWords cennik może być ustalany indywidualnie.

Sprawdź: https://www.artefakt.pl/kampanie-adwords/cennik

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Ile kosztuje fotowoltaika w 2023? Sprawdź ceny paneli słonecznych i montażu instalacji PV
 2. Tajemnica schodów: nowoczesne rozwiązanie zamiast zwykłych schodów
 3. Największe błędy podczas malowania ścian i sufitów. Jak ich uniknąć? porady specjalisty od farb
 4. Kalkulator doboru mocy i typu pompy ciepła online
 5. Fotowoltaika na gruncie - ile kosztuje montaż i instalacja? Panel PV na działce to opłacalne źródło energii
Autor Edyta Czarnecka
Edyta Czarnecka

Zapraszam na bloga poświęconego OZE, budownictwu i wykończeniom. Odkrywaj razem ze mną możliwości odnawialnych źródeł energii i ciekawe projekty budowlane.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Jak seo wpływa na zwiększenie widoczności w mediach społecznościowych.
PozycjonowanieJak seo wpływa na zwiększenie widoczności w mediach społecznościowych.

W dzisiejszej erze cyfrowej media społecznościowe stały się nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Natomiast SEO (Search Engine Optimization), czyli pozycjonowanie stron internetowych staje się istotnym narzędziem dla firm i marek dążących do zwiększenia swojej widoczności online. Warto zrozumieć, jak skuteczne wykorzystanie SEO w mediach społecznościowych może wpłynąć na dotarcie do szerszej publiczności i wzmocnienie pozycji rynkowej. Przez optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek, marki z różnych branż mogą skuteczniej przemawiać do swoich odbiorców, co prowadzi do zwiększenia zaangażowania i rozpoznawalności w sieci. W świecie, gdzie treści są wszechobecne, umiejętne wykorzystanie narzędzi SEO może być decydujące w walce o widoczność w internecie. Starannie opracowane działania, jak odpowiednie użycie słów kluczowych, hashtagów czy budowanie linków, mogą znacząco wpłynąć na pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania, co jest niezbędne w dzisiejszym zatłoczonym środowisku cyfrowym

Zrób audyt SEO
PozycjonowanieZrób audyt SEO

Sprawdź widoczność Twojej strony w Google Skorzystaj z najbardziej zaawansowanego audytu SEO strony internetowej na rynku. I to bezpłatnie! Przeanalizujemy Twoją stronę pod kątem aż 70 różnych parametrów. Sprawdzimy, w jakiej kondycji jest witryna i co wpływa na jej obecne pozycje w wynikach wyszukiwania. Wyniki dostaniesz w formie czytelnego raportu