Stelaż podtynkowy WC Cersanit AQUA - test produktu i opinie użytkowników

Stelaż podtynkowy WC Cersanit AQUA - test produktu i opinie użytkowników
Autor Robert Gajewska
Robert Gajewska20.12.2023 | 5 min.

Stelaże podtynkowe do WC to obecnie standard w nowoczesnych łazienkach. Pozwalają one zamontować wiszącą miskę WC na odpowiedniej wysokości, a przede wszystkim ukryć całą instalację w ścianie. W artykule przetestujemy dwa modele stelaży Cersanit AQUA - z mechanicznym i pneumatycznym systemem spłukiwania. Sprawdzimy różnice w działaniu obu rozwiązań, ich zalety i wady. Zwrócimy też uwagę na kwestie bezpieczeństwa, gwarancji oraz oszczędności zużycia wody.

Wisząca miska WC jako standard w nowoczesnych łazienkach

Wisząca miska WC to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnych łazienkach. Jej zamontowanie wymaga specjalnego, podtynkowego stelaża, który po wykończeniu łazienki pozostaje niewidoczny w ścianie. Jedynym widocznym elementem pozostaje wtedy przycisk spłukujący.

Zastosowanie wiszącej miski na stelażu podtynkowym daje szereg korzyści. Przede wszystkim, możliwe jest ustawienie WC na odpowiedniej, ergonomicznej wysokości. Łatwiej wtedy z niego korzystać i utrzymywać w czystości podłogę pod miską.

Łatwiejsze utrzymanie czystości przy wiszącej misce WC

Bardzo ważną zaletą wiszącej miski WC jest wygodniejsze utrzymanie czystości wokół niej. Kiedy miska jest podwieszona, z łatwością można posprzątać podłogę pod nią - odkurzyć lub umyć.

Przy tradycyjnym rozwiązaniu ze stojącą miską, konieczne byłoby jej podnoszenie za każdym razem przy sprzątaniu. Generowało to duży dyskomfort i utrudniało systematyczne czyszczenie.

Stelaże podtynkowe z mechanicznym i pneumatycznym systemem spłukiwania wody

Stelaże podtynkowe do wiszących misek WC oferują dwa rodzaje systemów spłukiwania wody - mechaniczny i pneumatyczny.

W przypadku systemu mechanicznego, spłukiwanie następuje poprzez bezpośrednie, mechaniczne naciśnięcie przycisku, które popycha ramię otwierające zawór wody.

System pneumatyczny opiera się natomiast na sprężonym powietrzu uruchamianym przyciskiem, które otwiera specjalny, bezgłośnie działający zawór.

Cichsza i płynniejsza praca systemu pneumatycznego

Zdecydowaną zaletą pneumatycznego systemu spłukiwania jest jego cichsza i znacznie płynniejsza praca. Wysokiej klasy zawory pneumatyczne zapewniają precyzyjne działanie oraz wysoki komfort użytkowania.

Ponadto montaż systemu pneumatycznego jest łatwiejszy, a jego eksploatacja praktycznie bezawaryjna.

System mechaniczny System pneumatyczny
Hałaśliwszy i mniej płynny Cichy i bardzo płynny
Prosty w montażu Łatwy i szybki montaż

Czytaj więcej: Instalacje fotowoltaiczne - jak zamontować samemu vs zlecić firmie?

Test stelaży podtynkowych WC Cersanit AQUA

Firma Cersanit oferuje bardzo dobrze oceniane stelaże podtynkowe AQUA, które przetestowaliśmy pod kątem najważniejszych cech.

Zarówno wersja mechaniczna AQUA 50 MECH, jak i wersja pneumatyczna AQUA 50 PNEU, okazały się rozwiązaniami funkcjonalnymi, wygodnymi w montażu i użytkowaniu.

Podstawowe zalety stelaży AQUA

  • solidne, bezpieczne zbiorniki wodne
  • mozliwość oszczędnego spłukiwania wody
  • prosty i intuicyjny montaż
  • bogaty wybór nowoczesnych przycisków spłukujących

Stelaże AQUA sprawdzają się zatem znakomicie i spełniają wymagania nawet bardzo wybrednych użytkowników.

Solidne zbiorniki wodne jako podstawa bezpieczeństwa

Stelaż podtynkowy WC Cersanit AQUA - test produktu i opinie użytkowników

Kluczowym elementem każdego stelaża podtynkowego jest zbiornik na wodę. Musi on charakteryzować się przede wszystkim absolutną szczelnością.

W przeciwnym razie może dochodzić do niepożądanych przecieków ukrytych wewnątrz konstrukcji, których naprawa wiąże się z dużym nakładem pracy i kosztów.

Szczelność zbiornika na wodę w stelażach podtynkowych ma absolutnie kluczowe znaczenie.

Firma Cersanit zdaje sobie z tego doskonale sprawę, dlatego do produkcji stelaży AQUA wykorzystuje nowoczesne, monolityczne zbiorniki wykonywane technologią rozdmuchu tworzywa sztucznego.

Taka technologia zapewnia brak jakichkolwiek połączeń czy zgrzewów, które mogłyby z biegiem czasu stać się źródłem nieszczelności.

10 lat gwarancji na stelaż AQUA

Firma Cersanit, świadoma wysokiej jakości swoich produktów, udziela aż 10-letniej gwarancji na stelaże z kolekcji AQUA. W połączeniu z bezawaryjnymi, monolitycznymi zbiornikami, daje to użytkownikom pełne bezpieczeństwo i spokój na długie lata.

Oszczędne zużycie wody dzięki regulacji ilości spłukiwania dzięki regulacji ilości spłukiwania

Kolejną, niezwykle istotną z punktu widzenia ekologii cechą testowanych stelaży AQUA, jest możliwość oszczędzania wody.

Zarówno wersja z mechanicznym, jak i pneumatycznym systemem spłukiwania pozwalają na płynną regulację ilości używanej każdorazowo wody w zakresie od 2 do 6 litrów. Każdy użytkownik może więc dopasować zużycie wody do swoich indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Warto też zaznaczyć, że wersje mechaniczne AQUA umożliwiają dodatkowo regulację siły strumienia wypływającej wody. Pozwala to precyzyjnie dostosować dynamikę spłukiwania.

Oszczędność wody przy zachowaniu pełnej funkcjonalności

Stelaże podtynkowe do WC marki Cersanit łączą zatem w sobie pełną funkcjonalność z troską o środowisko poprzez racjonalizację zużycia cennego zasobu, jakim jest woda.

Dają użytkownikom możliwość dopasowania ilości spłukiwanej wody do indywidualnych potrzeb, a przy tym zapewniają w pełni satysfakcjonujący komfort korzystania z toalety.

Podsumowanie

Przedstawione w artykule stelaże podtynkowe do wiszących misek WC marki Cersanit okazują się doskonałym wyborem do nowoczesnej łazienki. Zapewniają szereg funkcjonalnych rozwiązań, wysoką jakość i niezawodność przez długie lata.

Zarówno wersje wyposażone w mechaniczny, jak i bardziej zaawansowany pneumatyczny system spłukiwania wody, cechuje wygodna, intuicyjna obsługa oraz możliwość regulacji ilości zużywanej wody.

Dodatkowym atutem są nowoczesne wzornictwo i bogactwo dostępnych modeli i kolorów przycisków spłukujących, które świetnie komponują się z różnymi stylami łazienek.

Podsumowując, stelaże podtynkowe WC marki Cersanit łączą w sobie funkcjonalność, wygodę obsługi, oszczędność wody i ponadczasowy design. Stanowią zatem świetną i godną polecenia inwestycję na lata.

Najczęściej zadawane pytania

System mechaniczny opiera się na bezpośrednim, "fizycznym" działaniu przycisku na zawór spustowy wody. System pneumatyczny wykorzystuje sprężone powietrze do otwierania specjalnego zaworu, przez co zapewnia cichszą i płynniejszą pracę.

Nie, montaż jest naprawdę prosty i szybki. Stelaże Cersanit AQUA mają szereg udogodnień ułatwiających instalację, jak np. regulowane stopy, system szybkiego mocowania czy kod kolorystyczny elementów montażowych.

Tak, stelaże AQUA mają specjalny koszyczek na tego typu kostki, umieszczony w łatwo dostępnym miejscu. Pozwala on na powolne uwalnianie zapachu przy każdym spłukaniu.

Firma Cersanit udziela aż 10 lat gwarancji na stelaż oraz 25 lat gwarancji na dostępność części zamiennych. Świadczy to o bardzo wysokiej jakości tych produktów.

Tak, stelaże AQUA mają konstrukcję umożliwiającą płynną regulację wysokości misy WC, by dopasować ją do wzrostu i preferencji użytkowników.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile kosztuje fotowoltaika w 2023? Sprawdź ceny paneli słonecznych i montażu instalacji PV
  2. Największe błędy podczas malowania ścian i sufitów. Jak ich uniknąć? porady specjalisty od farb
  3. Kalkulator doboru mocy i typu pompy ciepła online
  4. Fotowoltaika na gruncie - ile kosztuje montaż i instalacja? Panel PV na działce to opłacalne źródło energii
  5. Fototapety 3D i nowoczesne do sypialni, przedpokoju i korytarza | Stylowo i wysokiej jakości
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Robert Gajewska
Robert Gajewska

OZE, budownictwo i wykończenia to tematy, które mnie fascynują. Zapraszam na bloga, gdzie znajdziesz wiele praktycznych informacji i inspiracji w tych dziedzinach. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły